Cisza Jak Ta

AKTUALNOŚCI

Marzec

2017-02-22
Luty

2017-02-08
Nowa płyta! Kliknięcie baneru przenosi do sklepiku

2016-11-08
Nowy projekt muzyczny!

Drodzy Przyjaciele zespołu Cisza Jak Ta.
Genezą naszej wspólnej poetycko-muzycznej podróży, w której jesteśmy już od kilkunastu lat, jest fascynacja współtworzeniem muzycznych chwil ulotnych.
Gdzieś przy turystycznych ogniskach, przy kominkach w górskich schroniskach czy też przy świecach w miejscach zupełnie czasem prozaicznych, rodziła się magia wybrzmiewania pieśni, które w akustyczne instrumenty przywiewał wiatr historii.
Często te niezwykłe piosenki niosły się jedynie od gitary do gitary, od śpiewnika do śpiewnika, a ich autor był niemożliwy do ustalenia.
Czasami gdzieś na słabym technicznie nagraniu pozostał jakiś ślad po pierwotnym wykonaniu, zbyt mały jednak, żeby pieśń należycie odtworzyć czy przekazać.
Chcielibyśmy z pomocą Waszą i naszych muzycznych Przyjaciół - przywrócić te piosenki na poetycko-górskie szlaki.
Chcemy wspólnie z Wami stworzyć płytę z przepięknymi, acz zapomnianymi pieśniami leżącymi od lat na dnie starej szuflady...


https://polakpotrafi.pl/projekt/stara-szuflada

Liczymy na Was !
Ciszaki

2016-05-18
Nasz sklepik pięknieje na wiosnę :)

Witamy wiosenie w Ciszowych progach :)!

W zakładce "SKLEP" uzupełniliśmy wszystkie, również te długo nieobecne płyty zespołu Cisza Jak Ta.
Do płyty "Górskie Opowieści" dołączyła tajemnicza piosenka, której próżno szukać w spisie treści piosenek, a zamyka ona klamrą muzyczną tę niezwykłą kompilację piosenek z górskim rodowodem. Powróciła po latach nasza pierwsza, debiutancka płyta, pełna zielonych słów i dźwięków, a także pojawił się w sklepiku najnowszy tomik wierszy zaprzyjaźnionej z nami Poetki - Wiesławy Kwino-Koczan.
Ileż mądrości i piękna zawiera ta niezwykła książeczka...!

Już wkrótce do naszego sklepiku dołączy również kompletny śpiewnik zespołu Cisza Jak Ta, ze wszystkimi naszymi piosenkami, opatrzonymi autorskimi opowieściami opisującymi okoliczności powstania każdego utworu, jak i osobiste refleksje autorów słów czy muzyki. Będzie też zawierał historię zespołu jak również opisy i zdjęcia wsystkich byłych i aktualnych jego członków. Całość ozdobiona będzie grafikami Ilony Ewy Urban. Niezwykłe to będzie wydawnictwo...:)
Niedługo, tuż po zakończeniu konkursu - pojawią się też w sklepiku Ciszowe koszulki:) W wielu kolorach i rozmiarach, a wszystko wskazuje na to, że będą przedstawiały aż trzy różne wzory graficzne - więc na wiosnę - dla każdego coś miłego :)
Zapraszamy!
Ciszaki

2016-04-18